top of page

Hakkımda...

...ve bebek dikme fikri nasıl oluştu

Adım Hülya ve İstanbul'da yaşıyorum. Mutlu bir evliliğim ve Zeynep adında bir kızım var. Bir çoğunuz gibi, üniversite okudum ve mezun olduğumda beyaz yakalı olarak yüksek topuklu ayakkabılarımı giyip çalışmaya başladım. 

Evlendim ve kızım doğdu. Beyaz yakalı bir çalışandan önce anne olmak istedim. Topuklu ayakkabılarımı rafa kaldırdım ve evde kızıma bakmaya karar verdim.

Onun büyümesine şahit olurken, her geçen gün evde plastikten bir yığın oluşmaya başladı. Bazıları kötü kokardı, bazıları ise kırıldıklarında can acıtırdı. Kızım için kokmayan ve kırıldığında can acıtmayan bir oyuncak yapmaya karar verdim. 

Annemin dikiş makinesini ödünç aldım. Ne dikiş bilgim vardı, ne de kumaş bilgim. Sürekli olmazlarla karşı karşıya geliyordum her gün, fakat pes etmedim... ve yaklaşık 4 ayın sonunda kendi bez bebek dikiş kalıbımı oluşturmayı başardım.

2016 yılında ilk bez bebeklerimi satışa sundum. İlk satışlarım instagram hesabımdan ve Etsy mağazam üzerinden gerçekleşti. Motivasyonum arttı ve tüm çocuklar hak ettikleri doğal olana ulaşsın diye bez bebek üretmeye devam ettim.

Evimin bir odasını bir atölyeye dönüştürdüm ve orada bez bebek üretip tüm dünyaya yaymaya devam ediyorum

Sevgilerle

xxx

  • Instagram
IMG_8933.jpg
bottom of page